Okul Müdürü

Değerli Velilerimiz;

Bilim ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediği günümüzde geleceğin inşasında söz sahibi olmak için ‘bilgiyi takip eden’ değil, ‘bilgiyi üreten’ olmak gerekmektedir.

Özel Kocaeli Gülistan İlkokulu olarak bizler, bilgi toplumunun gün geçtikçe artan bilgi arayışını karşılayabilmek; eğitim, öğretim ve topluma hizmet sorumluluğumuzu eksiksiz bir şekilde yerine getirmek istiyoruz. Değerlerimiz doğrultusunda dürüst, tarafsız, adil, sevgi dolu, iletişime açık, çözüm üreten, yenilikçi, önce insan anlayışına sahip bireyler yetiştirmek bizim temel hedefimizdir

En büyük amacımız; girdikleri her türlü ortamda çevresindekilere ışık tutan, hayatı aydınlatan, hayata hazır bizleri daha da ileriye götürecek nesiller yetiştirmektir Küçük yaştaki çocuk boş bir kaset gibidir. Çevresinden ne görürse, ne duyarsa hemen onu kaydedecektir. Onu biz doldurmazsak başkalarının dolduracağı kesindir. Model olarak ona kim sunulursa onu benimseyecek, örnek alacak ve şahsiyetinin oluşumunda onun büyük bir etkisi olacaktır. Nitekim hikmetli bir sözde şöyle denilmiştir: “Küçükken öğretilen taş üzerine yazılan gibidir”. “Biraz daha büyüyünce öğretilen kâğıt üzerine yazılan gibidir”. “Daha da büyüyünce öğretilen kum üzerine yazılan gibidir”. Bu,gerçekten de çok doğru ve önemli bir sözdür ki, küçükken öğretilenlerin hafızadan silinmediği hepimizin malumudur.

“BÜTÜN DERSLER ÖĞRENİLİR; BUGÜN OLMAZSA YARIN ÖĞRENİLİR. AHLAK,TERBİYE, SAYGI, VATAN, MİLLET VE İNSAN SEVGİSİ OKULDA ÖĞRENİLMEZSE HİÇBİR YERDE ÖĞRENİLMEZ.” OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİMİZ Okul öncesi eğitim, her çocuk için önemli ve gereklidir.Bu dönem gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir.

Çocuğun; araştırma, problem çözme, kendini ifade edip, doğru kararlar alabilmesi okul öncesinde gerçekleşir. Bu dönemde sağlanan eğitim, çocuğun doğru alışkanlıklar kazanmasına, ihtiyacı olan davranışları edinmesine olanak sağlayacaktır. Temel bilgi, beceri ve alışkanlıkların kazanıldığı bu kritik yıllarda, eğitim tesadüflere bırakılmamalıdır. Bu nedenle okul öncesi dönemindeki eğitimimizi değerlerimize bağlı bilimsel ve sistematik bir şekilde önem vererek yürütmekteyiz.

İLKOKUL EĞİTİMİMİZ Çocuğun bedeni, zihni ve duygusal yönlerden belli bir olgunluğa ulaşması ailede gerçekleşir. Çocuğun birçok rolleri ve alışkanlıkları ailede kazanmasına karşın, gelişiminin tümünü bu çevrede tamamlayamaz. Aileden sonra en önemli eğitim kurumu tartışmasız okuldur. Öğretim faaliyetleri içinde yer alan karakter formasyonu ve vatandaşlık eğitimi ile aile eğitiminin bir tamamlayıcısı ve devamı niteliğindedir.

Ayrıca okul aileden ya da başka etkenlerden kaynaklanan çeşitli eksiklik ve yanlışlıkları da düzeltmekle sorumludur.Bu nedenle okul ve öğretmenin sorumlulukları da bu anlamda oldukça önemlidir. Özel Kocaeli Gülistan İlkokulu bu sorumluluğun farkında, değerlerine önem veren bir okuldur. Kendini ifade eden, sorgulayan ,çözüm odaklı ,ürettiği çözümü uygulayan, cesaretli öğrenciler yetiştirir.

Bizler Özel Kocaeli Gülistan ilkokulu olarak gerek anasınıflarımızda gerekse ilkokulumuzda; milli ,manevi değerlerimize bağlı, değerler eğitimine ve karakter eğitimine önem veren ,çocuklarımızın kendine özgü niteliklerini geliştirmeyi hedefleyen bir eğitim anlayışıyla hareket etmekteyiz. Okulumuz öğrencilerimizin aileden sonra kendilerini güvende hissettikleri ikinci yuvalarıdır. Güler yüzlü personelimizle öğrencilerimizin gözlerindeki pırıltıyı görmek en büyük mutluluğumuzdur.

 

                                                                                                                                                                       Asiye ÖZCAN
                                                                                                                                                                       Okul Müdürü

STRATEJİK PLAN İÇİN tıklayınız.

 

 

 

 

 

Tepeköy Mah. Muradiye Sok. No:54\5 İzmit\KOCAELİ
t : 0262  322  22 18 f: 0262  322  22 28